USP 20251121 - en to tr translation catalogue (417 entries)

en:  approved posts
tr: onaylı görevler

en:  file
tr:  dosya

en:  file required
tr: dosya gerekli

en:  files
tr: dosyalar

en:  files required
tr: gerekli dosyalar

en:  or higher, and has been deactivated!
tr: veya daha yüksek ve devre dışı bırakıldı!

en:  pixels
tr: pikseller

en:  required
tr:  gerekli

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
tr: "Başka bir resim ekle" bağlantısı

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
tr: &mdash; kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için en üst düzey çözüm.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
tr: (Kendi form şablonunuzu ve stillerini sağlayın)

en: (Provide your own styles)
tr: (Kendi stillerinizi sunun)

en: (Recommended)
tr: (Tavsiye edilen)

en: ..and upload them into a directory named
tr: ..ve bunları şu dizine yükleyin:

en: Access Control
tr: Erişim Kontrolü

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
tr: Spam'i engellemeye yardımcı olmak için bir meydan okuma sorusu ekleyin. İpucu: Soruyu herkesin kolayca cevaplayabileceği şekilde hazırlayın.

en: Add another image
tr: Başka bir resim ekle

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
tr: E-posta uyarıları için ek alıcılar. Birden fazla adresi ayırmak için virgül kullanın.

en: Admin
tr: Yönetici

en: After post content
tr: Gönderi içeriği sonrası

en: An error occurred. Please go back and try again.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen geri dönüp tekrar deneyin.

en: Antispam Question
tr: Antispam Sorusu

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
tr: Herhangi bir miktardaki bağış, bu ücretsiz eklentiyi ve diğer harika WordPress kaynaklarını geliştirmeye devam etmeme yardımcı olur.

en: Apply code
tr: Kodu uygula

en: Assigned Author
tr: Atanan Yazar

en: Automatically display images and more.
tr: Resimleri ve daha fazlasını otomatik olarak görüntüleyin.

en: Before post content
tr: Gönderi öncesi içerik

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
tr: Varsayılan olarak, CSS ve JavaScript dosyaları her sayfaya yüklenir. Yalnızca belirli sayfalara yüklemek için URL'leri buraya girin. Birden fazla URL'yi ayırmak için virgül kullanın. Tüm sayfalara yüklemek için boş bırakın.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
tr: Varsayılan olarak, "Şartları Kabul Ediyorum" onay kutusunu görüntüler. İstediğiniz gibi özelleştirin.

en: Can use
tr: Kullanılabilir

en: Case-sensitivity
tr: Büyük/küçük harf duyarlılığı

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Categories &amp; Tags
tr: Kategoriler ve Etiketler

en: Category ID for Hidden Field
tr: Gizli Alan için Kategori Kimliği

en: Challenge Question
tr: Zorlu Soru

en: Challenge Response
tr: Meydan Okuma Yanıtı

en: Check out the source code inline notes for more info
tr: Daha fazla bilgi için kaynak kod satır içi notlarına bakın

en: Check this box if you have shown support
tr: Destek gösterdiyseniz bu kutuyu işaretleyin

en: Check your email for the password.
tr: Şifre için e-postanızı kontrol edin.

en: Check your email to reset your password.
tr: Şifrenizi sıfırlamak için e-postanızı kontrol edin.

en: Checkbox Error
tr: Onay Kutusu Hatası

en: Checkbox Name
tr: Onay Kutusu Adı

en: Checkbox Text
tr: Onay Kutusu Metni

en: Choose fields to display on the front-end form.
tr: Ön uç formda görüntülenecek alanları seçin.

en: Choose reCaptcha version
tr: reCaptcha sürümünü seçin

en: Cloudflare Turnstile
tr: Cloudflare Turnike

en: Configure Custom Field #1.
tr: Özel Alan #1'i yapılandırın.

en: Configure Custom Field #2.
tr: Özel Alan #2'yi yapılandırın.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
tr: Yeni gönderilen gönderiler için e-posta bildirimlerini yapılandırın.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
tr: Genel ayarları yapılandırın. Not: Varsayılan ayarlar çoğu durumda sorunsuz çalışır.

en: Configure settings for image uploads.
tr: Resim yükleme ayarlarını yapılandırın.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
tr: Kategori ve Etiket alanları için ayarları yapılandırın.

en: Configure user settings.
tr: Kullanıcı ayarlarını yapılandırın.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
tr: Tebrikler, giriş yaptınız.

en: Correct captcha required
tr: Doğru captcha gerekli

en: Custom Checkbox
tr: Özel Onay Kutusu

en: Custom Content
tr: Özel İçerik

en: Custom Field 1
tr: Özel Alan 1

en: Custom Field 1 Display
tr: Özel Alan 1 Ekranı

en: Custom Field 1 Markup
tr: Özel Alan 1 İşaretlemesi

en: Custom Field 2
tr: Özel Alan 2

en: Custom Field 2 Display
tr: Özel Alan 2 Ekranı

en: Custom Field 2 Markup
tr: Özel Alan 2 İşaretlemesi

en: Custom Field Label
tr: Özel Alan Etiketi

en: Custom Field Name
tr: Özel Alan Adı

en: Custom Form + Custom CSS
tr: Özel Form + Özel CSS

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
tr: E-postanın "Kimden" başlığı için özel adres (bilgi için eklenti SSS bölümüne bakın).

en: Custom checkbox required
tr: Özel onay kutusu gerekli

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
tr: "Başka bir resim ekle" bağlantısı için özel işaretleme. Varsayılan işaretlemeyi kullanmak için boş bırakın (önerilir).

en: Default Featured Image
tr: Varsayılan Öne Çıkan Görsel

en: Disable
tr: Devre dışı bırakmak

en: Disable IP Tracking
tr: IP İzlemeyi Devre Dışı Bırak

en: Disable Replace Author
tr: Yazarı Değiştir'i devre dışı bırak

en: Disable Required
tr: Devre Dışı Bırakma Gerekli

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
tr: Form alanlarındaki tüm gerekli öznitelikleri devre dışı bırakın (hata mesajlarını gidermek için yararlıdır)

en: Disable this field
tr: Bu alanı devre dışı bırak

en: Dismiss
tr: Azletmek

en: Display Checkbox
tr: Onay Kutusunu Görüntüle

en: Display Custom Field 1:
tr: Özel Alan 1'i Görüntüle:

en: Display Custom Field 2:
tr: Özel Alan 2'yi Görüntüle:

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
tr: Mevcut etiketlerin seç/açılır menüsünü görüntüle (Etiket alanı formda görüntülendiğinde geçerli olur)

en: Display content only to users with a specific capability:
tr: İçeriği yalnızca belirli bir yeteneğe sahip kullanıcılara göster:

en: Display content to logged-in users:
tr: İçeriği oturum açmış kullanıcılara göster:

en: Display content to visitors only:
tr: İçeriği yalnızca ziyaretçilere göster:

en: Display custom checkbox on the submission form
tr: Gönderim formunda özel onay kutusunu görüntüle

en: Display image gallery
tr: Resim galerisini görüntüle

en: Display submitted URL:
tr: Gönderilen URL'yi görüntüle:

en: Display submitted author/name:
tr: Gönderilen yazar/adı görüntüle:

en: Display submitted email address:
tr: Gönderilen e-posta adresini görüntüle:

en: Display submitted images:
tr: Gönderilen görselleri görüntüle:

en: Display the Form
tr: Formu Görüntüle

en: Display the login/register form
tr: Giriş/kayıt formunu görüntüle

en: Display the submit-post form
tr: Gönderi gönderme formunu görüntüle

en: Display user-submitted posts
tr: Kullanıcı tarafından gönderilen gönderileri görüntüle

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
tr: Hiçbir kullanıcının IP adresini toplamayın veya saklamayın (gizlilik düzenlemelerine uymak için yararlıdır)

en: Do not display
tr: Görüntüleme

en: Do not replace post author with submitted user name
tr: Gönderi yazarını gönderilen kullanıcı adıyla değiştirmeyin

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
tr: PayPal, kredi kartı veya kripto para birimi aracılığıyla bağış yapın

en: Draft
tr: Taslak

en: Duplicate post title. Please try again.
tr: Gönderi başlığı yinelendi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Email
tr: E-posta

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
tr: E-posta &ldquo;Kimden&rdquo; Adresi

en: Email Address for Alerts
tr: Uyarılar için E-posta Adresi

en: Email Alert Message
tr: E-posta Uyarı Mesajı

en: Email Alert Subject
tr: E-posta Uyarısı Konusu

en: Email Alerts
tr: E-posta Uyarıları

en: Email Display
tr: E-posta Görüntüleme

en: Email Markup
tr: E-posta İşaretlemesi

en: Enable
tr: Olanak vermek

en: Enable HTML Format
tr: HTML Biçimini Etkinleştir

en: Enable HTML format for email alert messages
tr: E-posta uyarı mesajları için HTML biçimini etkinleştirin

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
tr: Gönderi İçeriği alanı için RTE/Görsel Düzenleyiciyi Etkinleştir

en: Enable Shortcodes
tr: Kısa Kodları Etkinleştir

en: Enable and require
tr: Etkinleştir ve gerektir

en: Enable but do not require
tr: Etkinleştirin ancak gerektirmeyin

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
tr: Widget'larda kısa kodları etkinleştirin. WordPress varsayılan olarak widget'larda kısa kodları etkinleştirmez.

en: Enable users to select multiple categories
tr: Kullanıcıların birden fazla kategoriyi seçmesine olanak tanıyın

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
tr: Kullanıcıların diğer dosya türlerini (PDF, Word, Zip, videolar ve daha fazlası gibi) yüklemesine olanak sağlayın, kontrol edin

en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
tr: Ziyaretçilerinizin sitenizin herhangi bir yerinden yazı ve resim göndermesine olanak tanır.

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
tr: URL'yi girin veya yüklemek/bir resim seçmek için düğmeye tıklayın (isteğe bağlı)

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
tr: Zorlu soruya *tek* doğru cevabı girin

en: Enter your Private Key
tr: Özel Anahtarınızı girin

en: Enter your Public Key
tr: Genel Anahtarınızı girin

en: Enter your Secret Key
tr: Gizli Anahtarınızı girin

en: Enter your Site Key
tr: Site Anahtarınızı girin

en: Enter your username or email to reset your password.
tr: Şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-postanızı girin.

en: Error Message
tr: Hata Mesajı

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
tr: Gönderim başarısız olursa hata mesajı görüntülenir (temel işaretlemeye izin verilir)

en: Error message displayed if user does not check the box
tr: Kullanıcı kutuyu işaretlemezse hata mesajı görüntülenir

en: Error:
tr: Hata:

en: Example
tr: Örnek

en: FYI: here is a
tr: Bilginize: İşte bir

en: Fall Sale!
tr: Sonbahar İndirimi!

en: Featured Image
tr: Öne Çıkan Görsel

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
tr: Dosya yüklenemedi. Lütfen dosyayı kontrol edip tekrar deneyin.

en: File type not allowed (please upload images only)
tr: Dosya türüne izin verilmiyor (lütfen yalnızca görselleri yükleyin)

en: For
tr: İçin

en: For more
tr: Daha fazlası için

en: For more features and unlimited forms, check out
tr: Daha fazla özellik ve sınırsız form için şuraya göz atın:

en: For more options and features, check out
tr: Daha fazla seçenek ve özellik için şuraya göz atın:

en: For unlimited fields, check out
tr: Sınırsız alanlar için şuraya göz atın:

en: Forgot?
tr: Unutmuş olmak?

en: Form Fields
tr: Form Alanları

en: Form Style
tr: Form Stili

en: Front-end Display
tr: Ön Uç Ekranı

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Get USP Pro
tr: USP Pro'yu edinin

en: Get USP Pro for unlimited forms!
tr: Sınırsız form için USP Pro'yu edinin!

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
tr: WordPress.org'da USP'ye 5 yıldızlı bir puan verin

en: Go Pro
tr: Profesyonel Olun

en: HTML5 Form + Default CSS
tr: HTML5 Formu + Varsayılan CSS

en: HTML5 Form + Disable CSS
tr: HTML5 Formu + CSS'yi Devre Dışı Bırak

en: Have an account?
tr: Hesabınız var mı?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
tr: Bu kısa kodun nasıl yapılandırılacağını gösteren bazı örnekler şunlardır:

en: Hidden/Default Category
tr: Gizli/Varsayılan Kategori

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Human verification: leave this field empty.
tr: İnsan doğrulaması: Bu alanı boş bırakın.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
tr: Önceki ayar için birden fazla adres belirtilmişse, bu ayar için eşit sayıda adres ekleyin (aynı sırayla).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
tr: Kullanıcı oturum açmışsa, gönderim sonrası formunu görüntüle; veya kullanıcı oturum açmamışsa, giriş formunu görüntüle:

en: If you like this plugin, please
tr: Bu eklentiyi beğendiyseniz lütfen

en: Image Display
tr: Görüntü Görüntüleme

en: Image Markup
tr: Görüntü İşaretlemesi

en: Image Uploads
tr: Resim Yüklemeleri

en: Image height exceeds maximum
tr: Görüntü yüksekliği maksimum değeri aşıyor

en: Image width exceeds maximum
tr: Görüntü genişliği maksimum değeri aşıyor

en: Important:
tr: Önemli:

en: Include JavaScript
tr: JavaScript'i dahil et

en: Include required JavaScript files (recommended)
tr: Gerekli JavaScript dosyalarını ekleyin (önerilir)

en: Incorrect response.
tr: Yanlış cevap.

en: Installation Docs
tr: Kurulum Belgeleri

en: Jeff Starr on X (Twitter)
tr: Jeff Starr X'te (Twitter)

en: Learn&nbsp;more
tr: Daha fazlasını öğrenin

en: Leave this option disabled to remember your settings.
tr: Ayarlarınızı hatırlamak için bu seçeneği devre dışı bırakın.

en: Like this plugin? Give it a
tr: Bu eklentiyi beğendiniz mi? Bir şans verin

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
tr: Giriş yapın veya kaydolun! Hızlı ve ücretsiz!

en: Log out
tr: Çıkış yap

en: Login
tr: Giriş yapmak

en: Lose something?
tr: Bir şey mi kaybettiniz?

en: Make a donation via PayPal
tr: PayPal aracılığıyla bağış yapın

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
tr: Bağış yapın&nbsp;&raquo;

en: Make the challenge response case-sensitive
tr: Meydan okuma yanıtını büyük/küçük harfe duyarlı hale getirin

en: Make the custom checkbox required (uncheck to make optional)
tr: Özel onay kutusunu zorunlu hale getirin (isteğe bağlı hale getirmek için işaretini kaldırın)

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
tr: Özel Alan 1 için İşaretleme. Aşağıdaki değişkenlerden herhangi birini ekleyebilirsiniz:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
tr: Özel Alan 2 için İşaretleme. Aşağıdaki değişkenlerden herhangi birini ekleyebilirsiniz:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
tr: Gönderilen her görsel için işaretleme. Aşağıdaki değişkenlerden herhangi birini ekleyebilirsiniz:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
tr: Gönderilen URL için işaretleme. Aşağıdaki değişkenlerden herhangi birini ekleyebilirsiniz:

en: Markup for submitted author/name. You may include
tr: Gönderilen yazar/isim için işaretleme. Şunları ekleyebilirsiniz:

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
tr: Gönderilen e-posta adresi için işaretleme. Aşağıdaki değişkenlerden herhangi birini ekleyebilirsiniz:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
tr: Yüklenen görseller için maksimum yükseklik (piksel cinsinden)

en: Maximum image height
tr: Maksimum görüntü yüksekliği

en: Maximum image width
tr: Maksimum görüntü genişliği

en: Maximum number of images
tr: Maksimum görüntü sayısı

en: Maximum number of images exceeded
tr: Maksimum görüntü sayısı aşıldı

en: Maximum number of images for each submitted post
tr: Gönderilen her gönderi için maksimum resim sayısı

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
tr: Yüklenen görseller için maksimum genişlik (piksel cinsinden)

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
tr: Başarılı gönderi gönderiminden sonra görüntülenen mesaj (temel işaretlemeye izin verilir)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
tr: Dosya yükleme alanının yanında görüntülenen mesaj (temel işaretlemeye izin verilir)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
tr: E-posta uyarıları için mesaj. Varsayılan mesajı kullanmak için boş bırakın. Aşağıdaki değişkenlerden herhangi birini ekleyebilirsiniz:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
tr: Yüklenen görseller için minimum yükseklik (piksel cinsinden)

en: Minimum image height
tr: Minimum görüntü yüksekliği

en: Minimum image height not met
tr: Minimum görüntü yüksekliği karşılanmadı

en: Minimum image width
tr: Minimum görüntü genişliği

en: Minimum image width not met
tr: Minimum görüntü genişliği karşılanmadı

en: Minimum number of images
tr: Minimum görüntü sayısı

en: Minimum number of images for each submitted post
tr: Gönderilen her gönderi için minimum resim sayısı

en: Minimum number of images not met
tr: Minimum görüntü sayısına ulaşılamadı

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
tr: Yüklenen görseller için minimum genişlik (piksel cinsinden)

en: More Options
tr: Daha Fazla Seçenek

en: Multiple Categories
tr: Çoklu Kategoriler

en: Name Display
tr: İsim Görüntüleme

en: Name Markup
tr: Ad İşaretlemesi

en: Non-empty value for hidden field
tr: Gizli alan için boş olmayan değer

en: Note that the url attribute accepts
tr: url niteliğinin kabul ettiğini unutmayın

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
tr: Takıntılı Web Tasarımı ve Geliştirme

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
tr: Gönderim formunun öncesinde eklenecek isteğe bağlı işaretleme/metin (devre dışı bırakmak için boş bırakın)

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
tr: Veya devam edip varsayılan eklenti seçeneklerini geri yüklemek için: kutuyu işaretleyin, ayarlarınızı kaydedin ve ardından eklentiyi devre dışı bırakın/yeniden etkinleştirin.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
tr: Veya tema şablonunuzdaki herhangi bir yerde gönderilen gönderilerin listesini görüntülemek için şablon etiketini kullanın:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
tr: Veya tema şablonunuzdaki herhangi bir yerde bir resim galerisini görüntülemek için şablon etiketini kullanın:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
tr: Veya, tema şablonunuzdaki herhangi bir yerde formu görüntülemek için şablon etiketini kullanın:

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Password
tr: Şifre

en: Pending (default)
tr: Beklemede (varsayılan)

en: Perishable Press Books
tr: Bozulabilir Basın Kitapları

en: Please
tr: Lütfen

en: Please Donate
tr: Lütfen Bağış Yapın

en: Please check your email and try again
tr: Lütfen e-postanızı kontrol edin ve tekrar deneyin

en: Please complete the required fields.
tr: Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

en: Please return to the
tr: Lütfen geri dönün

en: Please select a category..
tr: Lütfen bir kategori seçin.

en: Please select some tags..
tr: Lütfen birkaç etiket seçin.

en: Please select your image(s) to upload.
tr: Lütfen yüklemek istediğiniz resmi/resimleri seçin.

en: Please show support by purchasing one of my
tr: Lütfen ürünlerimden birini satın alarak desteğinizi gösterin

en: Plugin Homepage
tr: Eklenti Ana Sayfası

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
tr: Plugin Planet: Profesyonel WordPress Eklentileri

en: Plugin Settings
tr: Eklenti Ayarları

en: Post Category
tr: Gönderi Kategorisi

en: Post Content
tr: Gönderi İçeriği

en: Post Status
tr: Gönderi Durumu

en: Post Status for submitted posts
tr: Gönderilen gönderiler için Gönderi Durumu

en: Post Tags
tr: Gönderi Etiketleri

en: Post Title
tr: Gönderi Başlığı

en: Post Type
tr: Gönderi Türü

en: Post Type for submitted posts
tr: Gönderilen gönderiler için Gönderi Türü

en: Post category required
tr: Gönderi kategorisi gerekli

en: Post content required
tr: Gönderi içeriği gerekli

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
tr: Gönderi oluşturulamadı. Lütfen yardım için site yöneticisiyle iletişime geçin.

en: Post tags required
tr: Gönderi etiketleri gerekli

en: Post title required
tr: Gönderi başlığı gerekli

en: Private Key
tr: Özel Anahtar

en: Pro WordPress plugins
tr: Profesyonel WordPress eklentileri

en: Profile
tr: Profil

en: Public Key
tr: Genel Anahtar

en: Publish after
tr: Sonra yayınla

en: Publish after 1 approved post
tr: 1 onaylanmış gönderiden sonra yayınla

en: Publish immediately
tr: Hemen yayınla

en: Rate and review at the Plugin Directory
tr: Eklenti Dizini'nde puan verin ve yorum yapın

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
tr: Bu eklentiyi derecelendirin&nbsp;&raquo;

en: Receive Email Alert
tr: E-posta Uyarısı Alın

en: Redirect URL
tr: Yönlendirme URL'si

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
tr: Gönderi gönderildikten sonra kullanıcıyı bu URL'ye yönlendir (geçerli sayfada kalmak için boş bırakın)

en: Register
tr: Kayıt olmak

en: Register for this site!
tr: Bu siteye kaydolun!

en: Registered Email
tr: Kayıtlı E-posta

en: Registered URL
tr: Kayıtlı URL

en: Registered Username
tr: Kayıtlı Kullanıcı Adı

en: Remember me
tr: Beni Hatırla

en: Require Checkbox
tr: Gerekli Onay Kutusu

en: Require User Login
tr: Kullanıcı Girişi Gerektir

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
tr: Gönderilen gönderi başlıklarının benzersiz olmasını zorunlu kılın (birden fazla/yinelenen gönderileri önlemek için yararlıdır)

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
tr: Kullanıcıların formu görüntülemek/göndermek için WordPress'te oturum açmasını gerektir

en: Reset Form Button
tr: Formu Sıfırla Düğmesi

en: Reset form
tr: Formu sıfırla

en: Reset my password
tr: Şifremi sıfırla

en: Restore Defaults
tr: Varsayılanları Geri Yükle

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
tr: Eklenti devre dışı bırakıldığında/yeniden etkinleştirildiğinde varsayılan seçenekleri geri yükle

en: Return to form
tr: Forma geri dön

en: Rich Text Editor
tr: Zengin Metin Düzenleyici

en: Save All Changes
tr: Tüm Değişiklikleri Kaydet

en: Save Preference
tr: Tercihi Kaydet

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Secret Key
tr: Gizli Anahtar

en: Select categories to include in the Category field:
tr: Kategori alanına eklenecek kategorileri seçin:

en: Send email alerts for new post submissions
tr: Yeni gönderi gönderimleri için e-posta uyarıları gönderin

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show USP Posts
tr: USP Gönderilerini Göster

en: Show categories
tr: Kategorileri göster

en: Sign up now for the good stuff.
tr: İyi şeyler için hemen kaydolun.

en: Sign up!
tr: Üye olmak!

en: Site Key
tr: Site Anahtarı

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
tr: &ldquo;Gizli/Varsayılan Kategori&rdquo; için kullanılacak kategori kimliğini/kimliklerini belirtin (birden fazla kimliği virgülle ayırın)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
tr: Gönderilen gönderiler için yazar olarak atanacak kullanıcıyı belirtin

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
tr: E-posta uyarıları için konu satırı. Varsayılan konu satırını kullanmak için boş bırakın. Aşağıdaki değişkenlerden herhangi birini ekleyebilirsiniz:

en: Submit Post
tr: Gönderiyi Gönder

en: Submitted Posts
tr: Gönderilen Gönderiler

en: Submitter Email:
tr: Gönderenin E-postası:

en: Submitter IP:
tr: Gönderen IP:

en: Submitter Name:
tr: Gönderenin Adı:

en: Submitter URL:
tr: Gönderen URL:

en: Success Message
tr: Başarı Mesajı

en: Success!
tr: Başarı!

en: Success! Thank you for your submission.
tr: Başarılı! Gönderiniz için teşekkür ederiz.

en: Support Forum
tr: Destek Forumu

en: THANK YOU for your support!
tr: Desteğiniz için TEŞEKKÜRLER!

en: Take 25% OFF any of our
tr: Herhangi bir ürünümüzde %25 İNDİRİM kazanın

en: Targeted Loading
tr: Hedeflenen Yükleme

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
tr: Onay kutusunun yanında görüntülenen metin. İpucu: Açılı parantez çıktısı almak için süslü parantez kullanın, örneğin:

en: Thank you for using
tr: Kullandığınız için teşekkür ederiz

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
tr: Bu, formu ve stilleri istediğiniz gibi özelleştirmenizi sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için "Özel Gönderim Formu" bölümüne bakın.

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
tr: Erişim kısayol kodları herhangi bir WP Gönderisine veya Sayfasına eklenebilir. Böylece, formları ve diğer içerikleri kullanıcı rolüne ve oturum açma durumuna göre koşullu olarak görüntüleyebilirsiniz.

en: The file(s) could not be uploaded
tr: Dosya(lar) yüklenemedi

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
tr: Giriş/kayıt formu sekmeli bir arayüz olarak görüntülenir, böylece kullanıcılar giriş, kayıt ve şifre sıfırlama arasında geçiş yapabilirler.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
tr: Pro sürümü bu kısa kod için çok daha fazla seçenek sunuyor.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
tr: Pro sürümü erişim kontrol kısa kodlarıyla daha fazla esneklik sağlar.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen gerekli alanları kontrol edip tekrar deneyin.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
tr: Bu ayar, widget'lardaki tüm kısa kodları (diğer eklentilerden gelen kısa kodlar dahil) etkinleştirir.

en: This shortcode accepts the following attributes:
tr: Bu kısa kod aşağıdaki nitelikleri kabul eder:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
tr: Bu kısa kod, formu orijinal durumuna sıfırlayan bir bağlantıyı görüntüler:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
tr: Bu, formda alan etiketi olarak görüntülenecektir. Varsayılan: Özel Alan 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
tr: Bu, formda alan etiketi olarak görüntülenecektir. Varsayılan: Özel Alan 2

en: Tip:
tr: Uç:

en: To enable Cloudflare Turnstile, enter your site key and secret key.
tr: Cloudflare Turnstile'ı etkinleştirmek için site anahtarınızı ve gizli anahtarınızı girin.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
tr: Google reCaptcha'yı etkinleştirmek için genel ve özel anahtarlarınızı girin.

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
tr: Spam'ı önlemek için, kullanıcıların formu göndermeden önce yanıtlaması gereken bir soru girin

en: Toggle all panels
tr: Tüm panelleri aç/kapat

en: URL Display
tr: URL Görüntüleme

en: URL Markup
tr: URL İşaretlemesi

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
tr: USP, sitenizin herhangi bir yerinde gönderim sonrası formunu görüntülemenize olanak tanır.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
tr: USP, erişimi kontrol etmek ve içeriği kısıtlamak için üç kısa kod sağlar.

en: Unique Titles
tr: Benzersiz Başlıklar

en: Unlimited front-end forms
tr: Sınırsız ön uç formları

en: Upload Message
tr: Mesaj Yükle

en: Upload an Image
tr: Bir Resim Yükle

en: Use Existing Tags
tr: Mevcut Etiketleri Kullan

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
tr: Gönderi kategorisi için gizli bir alan kullanın. Bu, kategori alanını gizler ve değerini bir sonraki seçenekle ayarlar.

en: Use curly brackets
tr: Kıvrımlı parantezleri kullanın

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
tr: Yalnızca alfanümerik karakterler, alt çizgiler ve tireler kullanın. Emin değilseniz, varsayılan adı kullanın:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
tr: Tek tırnak işaretini (çift tırnak işareti yerine) kullanın

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
tr: Gönderilen görselleri Öne Çıkan Görseller olarak kullanın. Öne Çıkan Görseller (diğer adıyla Gönderi Küçük Resimleri) için tema desteği gerekir.

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
tr: Formu herhangi bir WP Gönderisinde veya Sayfasında görüntülemek için kısa kodu kullanın:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
tr: URL alanının değeri olarak kullanıcının Profil URL'sini kullanın (kullanıcı WordPress'te oturum açtığında geçerlidir)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
tr: E-posta alanının değeri olarak kullanıcının kayıtlı e-posta adresini kullanın (kullanıcı WordPress'te oturum açtığında geçerlidir)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
tr: Ad alanı için kullanıcının kayıtlı kullanıcı adını kullanın (kullanıcı WordPress'te oturum açtığında geçerlidir)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
tr: Gönderilen her gönderi için yüklenen görsellerin galerisini görüntülemek için bu kısa kodu kullanın:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
tr: Herhangi bir WP Gönderisi veya Sayfasında gönderilen gönderilerin listesini görüntülemek için bu kısa kodu kullanın:

en: User Email
tr: Kullanıcı E-postası

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

en: User Settings
tr: Kullanıcı Ayarları

en: User Submitted Post
tr: Kullanıcı Tarafından Gönderilen Gönderi

en: User Submitted Post Info
tr: Kullanıcı Tarafından Gönderilen Gönderi Bilgileri

en: User Submitted Posts
tr: Kullanıcı Tarafından Gönderilen Gönderiler

en: User URL
tr: Kullanıcı URL'si

en: User URL required
tr: Kullanıcı URL'si gerekli

en: User email required
tr: Kullanıcı e-postası gerekli

en: User login required
tr: Kullanıcı girişi gerekli

en: User name required
tr: Kullanıcı adı gerekli

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username or Email
tr: Kullanıcı adı veya E-posta

en: Verification
tr: Doğrulama

en: View full post
tr: Yazının tamamını görüntüle

en: WP Page
tr: WP Sayfası

en: WP Post (recommended)
tr: WP Post (önerilir)

en: WP Resources
tr: WP Kaynakları

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
tr: Birden fazla form mu istiyorsunuz? Sınırsız gönderim formu, kayıt formu, iletişim formu ve daha fazlasını oluşturun.

en: We need your support!
tr: Desteğinize ihtiyacımız var!

en: Welcome,
tr: Hoş geldin,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
tr: Bu seçenekle eklentinin varsayılan şablonlarını kopyalayabilirsiniz:

en: WordPress Admin Area
tr: WordPress Yönetici Alanı

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
tr: Ayrıca kullanıcıların oturum açmasını, kayıt olmasını veya şifrelerini sıfırlamasını sağlayan basit bir form da görüntüleyebilirsiniz.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
tr: Aşağıdaki özelliklerden herhangi birini kullanarak özelleştirebilirsiniz:

en: Your Email
tr: E-postanız

en: Your Name
tr: Adınız

en: Your URL
tr: URL'niz

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
tr: Cömert desteğiniz bu ücretsiz eklentinin sürekli geliştirilmesini sağlıyor. Teşekkür ederiz!

en: Your generous support helps future development of
tr: Cömert desteğiniz, gelecekteki gelişimimize yardımcı olur.

en: and
tr: Ve

en: and is greatly appreciated.
tr: ve büyük beğeni topluyor.

en: and/or
tr: ve/veya

en: at checkout. Sale ends 1/11/2026.
tr: Ödeme sırasında. Satış 11.01.2026'da sona eriyor.

en: attributes
tr: nitelikler

en: books
tr: kitaplar

en: by
tr: ile

en: category
tr: kategori

en: check out
tr: Çıkış yapmak

en: do NOT use both Google and Cloudflare captchas at the same time.
tr: Google ve Cloudflare captcha'larını aynı anda KULLANMAYIN.

en: donation
tr: bağış

en: email-alert options
tr: e-posta uyarı seçenekleri

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
tr: Ziyaretçilerinizin sitenizin ön yüzünden yazı göndermesine ve resim yüklemesine olanak tanır.

en: give it a 5-star rating
tr: ona 5 yıldız verin

en: give this plugin a 5-star rating
tr: bu eklentiye 5 yıldız verin

en: https://perishablepress.com/user-submitted-posts/
tr: https://perishablepress.com/kullanıcı-gönderisi-gönderileri/

en: in
tr: içinde

en: in your theme:
tr: temanızda:

en: list of USP CSS selectors
tr: USP CSS seçicilerinin listesi

en: log in
tr: giriş yapmak

en: make a donation
tr: bağış yapın

en: options, check out
tr: seçenekler, kontrol edin

en: or
tr: veya

en: or by making a
tr: veya bir yaparak

en: plugins
tr: eklentiler

en: reCaptcha Version
tr: reCaptcha Sürümü

en: requires WordPress
tr: WordPress gerektirir

en: tag
tr: etiket

en: to display the submitted name.
tr: Gönderilen ismi görüntülemek için.

en: to get the URL of the full-size image
tr: tam boyutlu resmin URL'sini almak için

en: to get the current URL.
tr: güncel URL'yi almak için.

en: to include markup in the deny message, you can use
tr: reddetme mesajına işaretleme eklemek için şunu kullanabilirsiniz:

en: to output
tr: çıktı almak

en: to output angle brackets
tr: açılı parantezleri çıkarmak için

en: to submit content!
tr: içerik göndermek için!

en: to upgrade WordPress and try again.
tr: WordPress'i güncelleyip tekrar deneyin.

en: unlimited checkbox fields
tr: sınırsız onay kutusu alanı

en: unlimited custom fields
tr: sınırsız özel alanlar

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
tr: v2 (Ben robot değilim)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
tr: v3 (Gizli reCaptcha)

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
tr: ★★★★★ derecelendirme&nbsp;&raquo;
